POPIS PROJEKTU

Areál bude slúžiť pre výrobu oceľových komponentov určených pre miešarne centrálnych betonárok, drviče, recyklačné technológie a filtračné zariadenia. V hale bude prevádzkovaná stredne ťažká strojárenská výroba oceľových a nerezových komponentov.

V novonavrhnutej výrobnej hale v Haniske bude v I.etape výroby prebiehať spracovanie jednoduchých komponentov a dielov. Budú to prevažne komponenty z čiernej ocele, ako sú základné rámy pre tlakové rotačné filtre a diely pre filtračnú technológiu. Okrem toho sa budú v hale vyrábať aj relatívne jednoduché komponenty vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, ako sú drenážne rúry pre tlakový rotačný filter a jednoduché zariadenia, ako sú dýzy, netlakové šachty atď.

Hlavným stavebným objektom areálu bude jednopodlažná dvojlodná výrobná hala, na ktorú je v priamej nadväznosti napojená trojpodlažná administratívna budova.

Celá stavba je navrhnutá ako atypický žel.bet. skelet pozostávajúci zo zvislých prefabrikovaných nosných stĺpov, vodorovných  priečnych väzníkov a pozdĺžnych žel.bet. strešných nosníkov haly.

DETAILY PROJEKTU

Kategória:
Stavba: Výrobný areál BHS-Sonthofen (Slovakia)
Poloha: p.č. 601/1, k.ú. Haniska, okr. Prešov
Rozloha: 35.981 m2
Ukončené: 2020
Investor: BHS-Sonthofen (Slovakia) s.r.o., Lazaretská 8, Bratislava - Staré Mesto
Projektant: Ateliér SÝKORA a spol.

KONTAKT

Ľubochnianska 4, 080 06, Ľubotice - Prešov

+421 51 776 55 47

info@ateliersykora.sk

Po – Pi: 9:00 – 17:00

ĎALŠIE PROJEKTY

V PRÍPADE AKÝCHKOĽVEK OTÁZOK NÁS NEVÁHAJTE KONTAKTOVAŤ