POPIS PROJEKTU

Areál slúži pre uskladnenie a distribúciu humánnych a veterinárnych liekov a zdravotníckych pomôcok ku koncovým odberateľom v rámci regiónu. Uloženie tovaru v jednotlivých skladoch je navrhnuté v kovových regáloch príp. na paletách v regálových zakladačoch. Vybrané druhy tovarov sú uskladnené v chladených kontajnerových zariadeniach umiestnených v hlavnom priestore skladu.

Na manipuláciu s výrobkami v samotnom objekte a na príjmovej a expedičnej rampe sú používané elektrické vysokozdvižné vozíky, paletovacie vozíky a ručne vedené vozíky. Kompletovanie objednávok je realizované pracovníkmi skladu ručne, s presunom tovaru po sklade pomocou valčekových dopravníkov a s následnou expedíciou do distribučných rozvozových áut.

Hlavným stavebným objektom areálu je dvojpodlažná prevádzková budova s čiastočne využitým podkrovím dispozične pozostávajúca z dvoch veľkoobjemových skladov na samostatných podlažiach, na ktoré je v priamej nadväznosti napojená administratívna časť budovy.

Hlavná časť objektu je navrhnutá ako atypický žel.bet. skelet so žel.bet. kruhovými stĺpmi, žel.bet. monolitickou stropnou doskou a s obvodovým plášťom zo sendvičových plechových panelov s jadrom z IPN peny. Administratívna časť objektu je navrhnutá ako murovaná konštrukcia zateplená kontaktným zateplením. Celá stavba je prekrytá sedlovou strechou.

DETAILY PROJEKTU

Kategória:
Stavba: Distribučno-skladový areál MED-ART s.r.o.
Poloha: p.č. 602/141, 602/156, k.ú. Haniska, okr. Prešov
Rozloha: 40.000 m2
Ukončené: 2018
Investor: APOT Invest s.r.o., Hornočermánska 4, Nitra
Projektant: Ateliér SÝKORA a spol.

KONTAKT

Ľubochnianska 4, 080 06, Ľubotice - Prešov

+421 51 776 55 47

info@ateliersykora.sk

Po – Pi: 9:00 – 17:00

ĎALŠIE PROJEKTY

V PRÍPADE AKÝCHKOĽVEK OTÁZOK NÁS NEVÁHAJTE KONTAKTOVAŤ