POPIS PROJEKTU

Rekonštrukcia kravína rieši ustajnenie zvierat systémom podstielaných ležiskových boxov s delením ustajňovacej časti na dvanásť skupín. Ustajňovací priestor je stredovou komunikačnou chodbou rozdelený na dve časti. Dispozične sú jednotlivé sekcie kravína delené na ležovisko s hnojnou chodbou a krmovisko. V jednej sekcií ustajňovacej časti sú umiestnené pôrodné koterce a v troch ďalších častiach sú umiestnené škôlky teliat s kŕmením. V prístavbe kravína sú umiestnené izolačné koterce a prechodné chodby do miestnosti expedície.

Boxy ležovísk sú prehĺbené s pristielaním rezanou slamou resp. drevenými pilinami, delené od seba bočnými zábranami. V hornej časti je nastaviteľná šijová zábrana zamedzujúca zvieratám kaliť do ležoviska.

Kŕmenie zvierat je realizované ťahaným samozakladacím miešacím kŕmnym vozom s dávkovaním krmiva priamo do krmných žľabov. Kŕmenie zvierat v izolačných kotercoch, škôlke teliat a pôrodných kotercoch je ručne pomocou bantamového vozíka. Systém otočných zábran umožňuje každej skupine zvierat voľný prístup do krmovísk. Napájanie zvierat je riešené pomocou loptových nezamŕzajúcich napájačiek Thermolac a vyhrievaných napájačiek Caldolac.

Odstraňovanie hnoja z krmovísk i ležovísk je navrhované vyhŕňaním na hnojnú koncovku  pomocou  radlice hydraulického nakladača UNC 60 a naskladnením do pristavených oceľových nepriepustných kontajnerov na hnojnej koncovke.

DETAILY PROJEKTU

Kategória:
Stavba: Rekonštrukcia kravína
Poloha: Tovarné, okr. Vranov nad Topľou
Ukončené: 2008
Investor: Podielnicke družstvo ONDAVA Stropkov
Projektant: Ateliér SÝKORA a spol.

KONTAKT

Ľubochnianska 4, 080 06, Ľubotice - Prešov

+421 51 776 55 47

info@ateliersykora.sk

Po – Pi: 9:00 – 17:00

ĎALŠIE PROJEKTY

V PRÍPADE AKÝCHKOĽVEK OTÁZOK NÁS NEVÁHAJTE KONTAKTOVAŤ