POPIS PROJEKTU

Areál bol navrhnutý a zrealizovaný na výrobu, skladovanie a distribúciu nealkoholických sýtených nápojov z pramenitej vody z Jasenova. Súčasťou celého komplexu sú okrem výrobných a skladovacích priestorov aj nevyhnuté kancelárske a prevádzkové priestory.

Objekt sa nachádza po pravej strane hlavnej cesty Poprad – Prešov,  v smere juh-sever a pozostáva z viacerých budov postavených v rôznych časových obdobiach, ktoré sú stavebne a aj komunikačne navzájom prepojené a tvoria jeden celok.

Dominantnú časť celého komplexu tvorí trojposchodová administratívna budova, ktorá je zrealizovaná ako prefabrikovaný železobetónový skelet s panelovými vodorovnými stropmi zastrešený dvomi sedlovými strechami. Na administratívnu budovu z východnej strany nadväzuje dvojpodlažná budova výrobnej haly s prefabrikovaným železobetónovým skeletom, ktorá je tiež zastrešená dvomi sedlovými strechami. Ďalšou súčasťou prevádzkového komplexu  je typizovaná oceľová oblúková hala. Táto hala je navrhnutá technológiou z nosných plechových tvarovaných oblúkových panelov, ktoré sú zmontovaná do oblúkovej klenbovej konštrukcie uloženej a kotvenej do betónových základov. Zo severnej strany k výrobnej žel.bet. hale prilieha murovaná dvojpodlažná budova sirupárne prestrešená členitými pultovými a sedlovými strechami. Zo západnej strany na predchádzajúcu halu nadväzuje ďalšia dvojpodlažná hala, ktorá má oceľový skelet a zastrešená je dvoma pultovými strechami s rôznym výškovým odsadením. Poslednou časťou komplexu budov je jednopodlažná hala so železobetónovým skeletom, zastrešená troma sedlovými strechami s medzistrešnými žľabmi.

DETAILY PROJEKTU

Kategória:
Stavba: Prevádzkový areál ZLATÁ STUDŇA
Poloha: Široké, okr. Prešov
Rozloha: 9.180 m2
Ukončené: 1994 - 2006
Investor: Nápoje - Šofranko, Široké - Slovenské pramene a žriedla a. s., Budiš
Projektant: Ateliér SÝKORA a spol.

KONTAKT

Ľubochnianska 4, 080 06, Ľubotice - Prešov

+421 51 776 55 47

info@ateliersykora.sk

Po – Pi: 9:00 – 17:00

ĎALŠIE PROJEKTY

V PRÍPADE AKÝCHKOĽVEK OTÁZOK NÁS NEVÁHAJTE KONTAKTOVAŤ